اگر در صنعت ساختمان بودید و دوست داشتید یک سازه بزرگ بنایی بسازید ، حتماً کلمه Metal Deck را شنیده اید. و با داشتن اسناد و مدارک سنگین در اینترنت ، شما باید درمورد اینکه چیست و چگونه می توان از آن در ساخت و ساز استفاده کرد تا مقرون به صرفه تر باشد و چرخه عمر ساختمان افزایش یابد ، گیج شده اید. خوب ، این وبلاگ به شما کمک می کند تا چند شکل و نوع از مواد عرشه فولادی را که متناسب با نیاز شما هستند ، تجزیه کنید.

عرشه استیل چیست؟

Deck Steel یک ورق فولادی راه راه به شکل سرد است که توسط تیرچه ها یا تیرهای فولادی پشتیبانی می شود. برای حمایت از بتن یا غشای عایق سقف استفاده می شود. برای تهیه سیستم های سقف و کف با محصولی کارآمد از نظر ساختاری توسعه داده شد. طراحی و ساخت ، خواص فولاد را بهینه می کند تا نسبت مقاومت به وزن بالایی ایجاد کند که باعث کاهش هزینه های جابجایی و نصب مواد می شود و دوام آن را حفظ می کند. عرشه های فلزی Bansal طی 10 سال عملکرد مطلوبی را ایجاد کرده اند.

این عرشه های فلزی حتی بعد از اینکه یک سازه ساختاری هستند و با کیفیت یکنواختی دارند ، می توانند ظاهری جذاب داشته باشند ، مخصوصاً هنگام استفاده از مغازه های مناسب تعریف شده و پوشش های کاربردی. عرشه فولادی همچنین یک جز integ جدایی ناپذیر از چندین مجتمع دارای درجه حرارت دارای مجوز است.

امروزه طیف گسترده ای از محصولات عرشه فلزی در بازار موجود است ، اما به طور گسترده ای به دو دسته تقسیم می شود: عرشه سقف و طبقه کامپوزیت. عرشه فلزی عنصری از صفحه سازه است که به عنوان سطح کف یا سقف عمل می کند. این عرشه به شکل رول از فولاد ورقه ای با قوام جامد ساخته شده است و به گونه ای طراحی شده است که بر روی تیرچه یا پورلین کشیده می شود . از تغییرات عرشه مانند ضخامت ، شکل و عمق می توان برای تحقق تعدادی از شرایط بارگیری و دامنه استفاده کرد. ساختار پشتیبانی شده بسته می شود تا بتواند به عنوان دیافراگم عمل کند و مهاربندی جانبی را برای چارچوب فراهم کند.

انواع ورق های فولادی عرشه:

انواع مجموعه های عرشه فلزی:

چهار نوع ورق فولادی معمولاً در صنعت ساخت و ساز فولاد غیر مسکونی در سراسر جهان نصب می شود. اینها عرشه سقف ، فرم عرشه ، عرشه کامپوزیت و خاصیت عرشه است.

# 1 – سقف عرشه:

سقف عرشه فولادی بخش اولیه از چارچوب مورد استفاده در تقریبا تمام سقف های مسطح است. این عرشه یک صفحه ساختاری است که از روی تیرچه سقف یا دخمه ها امتداد یافته و یک سطح صاف را فراهم می کند که در آن می توان سقف ضد آب را اجرا کرد. برای اکثر مصالح بام ، مانند سقف ساخته شده ، سقف غشایی یا مجموعه سقف ورق عایق بندی شده ، عرشه فولادی نقطه همگرایی است. از عرشه سقف در سازه های شیب دار یا انحنائی نادرتر نیز استفاده شده است.

عرشه سقف فولادی چیزی فراتر از یک سقف است ، پایه ای که سیستم سقف به آن بستگی دارد. هدف مهندسی طراحی پشتیبانی از بارهای لازم از نظر ساختاری و همچنین سیستم غشای بام مشخص شده توسط طراح با حفظ اهداف معماری مالک و معمار منصوب است که می توان منافع کنترل هزینه را محاسبه کرد.

# 2 – فرم عرشه:

عرشه فرم فولادی به عنوان چارچوبی برای نگهداری بتن ریخته شده استفاده می شود. این سازه یک پایه فولادی دائمی برای دال کف کف بتن درمان شده است و هیچ هزینه ای برای برداشت مواد ندارد. نصب این نوع از عرشه های استیل برخلاف عرشه کامپوزیت سریع ، آسان و مقرون به صرفه است. با این حال ، عرشه فرم به مقاومت دیواره بتونی اضافه نمی کند.

سازه های فولادی به شکل عرشه در اعماق مختلف موجود است. همه به طور گسترده ای به عنوان یک روش مقرون به صرفه در ساخت کف و سقف برای محافظت از اسلب های بتونی در حین ساخت استفاده می شود. این عرشه فرم متفاوت به شما کمک می کند تا نیاز به پخت موقت گران قیمت نداشته باشید. با این حال ، فاصله اعضای سازه مستقیماً بر ملاحظه هزینه مربوطه تأثیر می گذارد – هرچه ضخامت عمیق تر باشد ، باز هم فاصله بیشتر خواهد شد و هزینه اعضای سازه نیز بیشتر می شود.

# 3 – طبقه طبقه کامپوزیت:

هنگامی که عرشه کف فولادی برای اولین بار نصب شد ، عمدتا به عنوان یک نسخه اصلاح شده ثابت یا در جای خود “از پروفیل های عرشه سقف سنتی برای بتن مسلح ریخته شده در دال مورد استفاده قرار گرفت. برخی از مزایا نسبت به فرم های قابل جابجایی معمولی در هزینه و زمان ساخت کمتر برای این نوع قالب های بتونی وجود دارد. با این حال ، شرایطی وجود داشت که عرشه هیچ پوشش بتونی نداشت و تنها عنصر حمل کننده بار بود.

اصطلاح این فرمهای عرشه عرشه کف یا عرشه غیر مرکب است. عرشه با بهم پیوستن ورق فولاد و دال بتن ، پشتیبانی از لحظه مثبت در دال بتن مسلح بود. علاوه بر این ، عرشه حتی به عنوان قالب بتونی عمل می کرد. اجزای ترکیبی حاصل به عنوان یک ورق کامپوزیت شناخته شده و ورق فولاد به عنوان یک کامپوزیت شناخته می شود. عرشه کف فولادی ساده به جای عرشه کامپوزیت قوی تر ، دیگر با مقدار قابل توجهی تولید نمی شود.

# 4 – عرشه ویژه:

عرشه های مخصوص شامل طیف گسترده ای از سبک ها ، سطح ، عمق و ترکیب عرشه ها است. این سبک از عرشه ها به گونه ای طراحی شده اند که با استفاده از سقف های تزئینی ، معماری و ساخت کف ، پالت بزرگتری با انتخاب پالت بزرگتر به صاحبان و معماران ارائه می دهند. این بهترین راه برای جلوه دادن مدرن به ساختمان شما است.

اما همه تولیدکنندگان عرشه از چنین پروفیل هایی برخوردار نیستند و دیگران متخصص این مجموعه از موارد نیستند. با نزدیکترین تولید کننده یا تامین کننده عرشه فلزی تماس بگیرید ، زیرا بهتر است آزمایش کنید آیا نوع مورد نظر شما را نگه داشته اند یا خیر. اگر به دنبال یک عرشه فلزی هستید با مجموعه الماس عرشه نیز تماس بگیرید زیرا آنها طیف گسترده ای از عرشه های مخصوص را ارائه می دهند و می توانند متناسب با نیاز شما سفارشی شوند.

انواع مواد تزئینی فلز:

# 1 – عرشه فولادی:

عرشه فولادی می تواند ثبات بیشتری را هنگام استفاده از کف به عنوان یک سازه فراهم کند. برای به حداکثر رساندن مقاومت و حمایت از مصالح سقف ، هنگام استفاده به عنوان کف پوش باید الگوی دنده باریک تری ایجاد شود. عرشه فولادی یک گزینه مقرون به صرفه ، بادوام و ساده برای نصب برای سازندگان است. این از کیفیت بالا به عنوان مواد فولادی نورد سرد با کمی تعمیر و نگهداری برخوردار است. عرشه کربنی که در معرض عناصر قرار می گیرد معمولاً برای جلوگیری از خوردگی گالوانیزه می شود. طیف گسترده ای از سنج ها و پوشش های فولادی موجود ، تضمین می کند که کفپوش های فولادی ضد زنگ می توانند به راحتی مشخصات کد را برآورده کنند.

# 2 – عرشه فلزی صوتی:

عرشه فلزی صوتی از فولاد نورد ساخته شده است که به صورت دنده ای شکل گرفته است. سپس محفظه ها با خمیر آکوستیک پوشانده می شوند و درجات مختلفی از جذب صدا را ارائه می دهند. عرشه صوتی معتبر است و به آن ضریب ضریب کاهش نویز داده می شود. NRC برآورد مقدار انرژی صوتی است که توسط سطح ضخیم جذب شده و در فرکانسهایی که به طور معمول وجود دارند توزیع می شود. کاربر ممکن است از این درجه بندی استفاده کند تا اطمینان حاصل کند که ماده انتخاب شده میزان جذب صدا مورد نیاز را ارائه می دهد. این فرم دکینگ برای استفاده در تاسیسات بزرگ که کنترل صدا مشکلی ایجاد می کند مناسب است و همچنین در ساخت میادین ورزشی گنبدی نیز به کار می رود زیرا قابلیت انحنا دارد.

# 3 – عرشه آلومینیوم:

پیشرفت در فن آوری های آلیاژ آلومینیوم امکان استفاده گسترده تر از عرشه آلومینیوم را نسبت به گذشته فراهم می کند. استفاده از آلومینیوم می تواند هزینه های ساخت را کاهش داده و تنوع گسترده تری را در زیبایی طراحی عرشه ایجاد کند. مانند دکوراسیون فولادی ، که به عنوان تکیه گاه خود عمل می کند ، ضخامت با آلومینیوم نیاز به ساختارهای پشتیبانی خارجی دارد.

انتخاب مواد عرشه فلزی:

همه اقلام عرشه فلزی یک ویژگی مشترک دارند: آنها از روکش فلز ، یک ورق فلز ساخته می شوند و با کیفیت کنترل شده بالا ساخته می شوند. هر عنصر ورق فلز (فلز و پوشش ها) برای طول عمر محصول نهایی مهم است. انواع مختلفی از خواص و پوشش های فلزی در دسترس است که هنگام انتخاب ماده مورد استفاده گزینه هایی را ارائه می دهد. انتخاب پوشش برای مطابقت با شرایط پیش بینی شده محیطی ضروری است.

طیف گسترده ای از سیستم ها و رنگ های رنگی متناسب با همه نیازها از جمله صنعت تجاری یا اتومبیل سازی و برنامه های معماری معتبرتر و همچنین محیط های تهاجمی خودرویی یا دریایی در دسترس است. .برای مشخصات عرشه و رنگ های فلزی ، با سازنده عرشه فلزی در نزدیکی خود تماس بگیرید .

مزایای عرشه فلزی:

از عرشه فلزی می توان در طیف وسیعی از پروژه های صنعتی و تجاری استفاده کرد. این شامل کف سازی سقف و کف فولادی ، ورق کف آلومینیوم و کف سازی فلز صوتی است. عرشه فلزی معمولاً دارای پروفیل دنده ای یا راه راه است که با روشی به نام رول فرم دهی تولید می شود. ورقهای بزرگ فلزات از رول خارج شده و از طریق قالبهای نورد که پروفیل دنده را می سازند هدایت می شوند. از کفپوش های فلزی برای کف و سقف و همچنین برای ساخت اشکال بتنی استفاده می شود. عرشه فلزی نصب شده و می توان آن را با استفاده از پیچ یا قاب های پنوماتیک نیز جوش داد.

شماره 1 – تطبیق پذیری:

Bansal مواد عرشه فولادی را در عمق های مختلف (38 تا 76 میلی متر ، (1-1 / 2 تا 3 اینچ) و فاصله دنده های مختلف تولید می کند. برای تعدیل صدا ، عرشه سقف همچنین ممکن است به عنوان یک عرشه صوتی با سوراخ در اجزای وب. اینها بیشتر الزامات سازه ای را برآورده می کنند ، مواد عرشه فولادی در طیف وسیعی از ضخامت ها موجود است.

شماره 2 – نسبت مقاومت به وزن:

از مقاومت فلز برای حداکثر عملکرد در طراحی و تولید عرشه فولادی استفاده می شود و در نتیجه مواردی با نسبت مقاومت به وزن بالا تولید می شوند. بنابراین ، هزینه های تولید ، نصب و ساخت سازه می تواند کمتر از اکثر سیستم های دیگر باشد.

شماره 3 – زیبایی شناسی:

در حالی که یک عرشه فولادی در درجه اول یک ویژگی ساختاری است ، اما اگر در معرض فضای داخلی ساختمان قرار بگیرد ، از نظر بصری جذاب است. عرشه فولادی با پوشش از پیش ساخته شده ای که به درستی تعریف شده ، تمیز ، با دوام و از نظر زیبایی جلب می شود.

شماره 4 – ساخت و ساز در تمام آب و هوا:

در بیشتر شرایط آب و هوایی ، ممکن است عرشه فولادی برپا شود ، تاخیرهای گران قیمت ممکن است در سایر سیستم های سقف برطرف شود.

شماره 5 – کیفیت یکنواخت:

در اینجا طیف وسیعی از روشهای به اثبات رسیده برای بهینه سازی بازده ساختاری کفپوش فولادی آورده شده است. به حداکثر رساندن ظرفیت عرشه و تعریف گیج عرشه ، استراتژی های اساسی و دستی هستند. طراحی عرشه وسیع و طراحی دقیق عرشه محیطی برای پروژه های ساختمانی چند طبقه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

الماس عرشه شامل بسیاری از مهندسان سازه و سایر متخصصان طراحی است که به دنبال راهی بهتر برای ایجاد طرح های ایمن و موثر برای سازه های تجاری و مسکونی فولاد سرد هستند. در الماس عرشه ما برای توسعه و بهبود شیوه های صنعت و فرآیندهای طراحی ، ایجاد و انتشار بولتن های فنی و شامل تخصص طراحی همکاری می کنیم. برای اطلاعات بیشتر لطفا به وب سایت ما مراجعه کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *